Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Pierwsze wykonanie HYMNU GÓRALI

Pierwsze wykonanie HYMNU GÓRALI

W dniu 5 stycznia 2020 r. podczas uroczystości Opłatka Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce odbyła się premiera HYMNU GÓRALI.

Hymn został wykonany w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Ludźmierzu przez Zespół Podhalanie z Ludźmierza oraz podopiecznych Fundacji Braci Golec, bowiem autorem tekstu jest Łukasz Golec, a muzykę stworzył zespół Golec uOrkiestra.

Po Mszy Świętej uczestnicy udali się do Domu Podhalańskiego im. Kazimierza Przerwy – Tetmajera i Władysława Orkana, gdzie odbyło się uroczyste podpisanie umowy intencyjnej pomiędzy Związkiem Podhalan w Polsce, a Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ oraz uroczyste odsłonięcie portretów dotychczasowych Prezesów Związku Podhalan, zmarłych Kapelanów Zarządu Głównego ks. Tadeusza Juchasa i ks. prof. Józefa Tischnera oraz inicjatorów powstania Domu Podhalańskiego – Olgi i Stanisława Krupów. W uroczystości udział wzięli Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski wraz z parlamentarzystami Anną Paluch, Andrzejem Gutem Mostowym oraz Janem Hamerskim. Po wspólnym kolędowaniu i życzeniach uczestnicy udali się do restauracji ” Pod Skałką ” gdzie tradycyjnie połamali się opłatkiem.

Tekst wraz z funkcjami jest dostępny na stronie internetowej Związku Podhalan w Polsce w zakładce „Dokumenty -> Hymn Górali„.
 

Pierwsze wykonanie:

 

Hymn Górali – Golec uOrkiestra:

 

Pobierz Hymn


 

Tekst:

Hymn Górali – Golec uOrkiestra.odt

Hymn Górali – Golec uOrkiestra.pdf

 


Galeria
fotografia: Fot-Film Spisz Podhale