Oświadczenie Prezydium Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.

W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi zastrzeżeń zgłoszonych przez Poczet Sztandarowy Rady Powiatu Nowotarskiego na obchodach 100-lecia Związku Podhalan z udziałem Prezydenta RP informujemy, że przebieg naszych uroczystości był precyzyjnie zaplanowany z Kancelarią Prezydenta RP, Służbą Ochrony Państwa oraz parafią NSPJ w Nowym Targu. Zostały wyznaczone strefy przebywania osób oraz pocztów sztandarowych.

Stanowczość w egzekwowaniu przez organizatorów powyższych ustaleń wynikała z reżimu bezpieczeństwa w bezpośrednim otoczeniu Pana Prezydenta. Wyrażamy ubolewanie oraz przepraszamy za niedogodności osoby niezadowolone z organizacji uroczystości oraz sposobu postępowania służb porządkowych Związku Podhalan.