Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Opłatek krakowskiego oddziału Związku Podhalan

Opłatek krakowskiego oddziału Związku Podhalan

Związkowy opłatek w Krakowie 17.01.br. poprzedziła wizyta u honorowego członka ZP- u p. Zofii Staichowej, której Prezesi ZG ZP J. Kowalczyk i Oddziału krakowskiego ZP Stefan Majerczak wręczyli zaległy Medal ZP za zasługi dla ZP i góralszczyzny polskiej. Warto wiedzieć, że P. Zofia była żoną ś.p. Tadeusza Staicha- znanego literata i honorowego członka ZP, zaś sama głównym motorem i redaktorem Oficyny Podhalańskiej, która wydała szereg znamienitych książek i publikacji.

Podczas mszy w kościele św. Józefa na Podgórzu koncelebrowanej przez proboszcza ks. A. Bednarza i kapelana ZG ZP ks. St. Kowalika do grona członków krakowskiego Oddziału ZP zostali przyjęci nowi członkowie. Był obecny sztandar ZG ZP z chorążym R. Chowańcem, homilię góralska wygłosił wspomniany kapelan ZP, zaś o oprawę muzyczna zadbała góralska kapela.
Po mszy były życzenia, łamanie się opłatkiem, poczęstunek w niedaleko położonym Globus Muzic Club, prowadzonym przez rodzinę Wnuków, znanych z nazwy zakopiańskiej restauracji „U Wnuka”.