Opera Góralska w ramach Roku Górali w Województwie Śląskim

W ubiegłym roku minęło dokładnie 10 lat od pierwszego wystawienia widowiska Opera Góralska „Ojciec Święty Jan Paweł II na Podhalu”. Z okazji tego pięknego jubileuszu w dniu wczorajszym tj. 03.10.2021r. w Katowicach Mieście Ogrodów można było obejrzeć to wspaniałe widowisko.

Podczas uroczystości Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski wręczył honorowe odznaki „Zasłużony dla Województwa Śląskiego”, które otrzymali Andrzej Skupień – koordynator Opery Góralskiej, ks. Władysław Zarębczan – duszpasterski opiekun Opery, autor widowiska Franciszek Łojas Kośla w imię, którego odznaczenie odebrał Bronisław Orawiec, a także Bogusław Lalik – członek Zarządu Oddziału Górali Śląskich.

Prezes Związku Podhalan Julian Kowalczyk w ramach podziękowania za współpracę i przychylność dla naszej organizacji wręczył Medal Związku Podhalan dla Jakuba Chełstowskiego Marszałka Województwa Śląskiego oraz Marcina Krupy Prezydenta Miasta Katowice. Na ręce Prezesów Oddziału Górali Śląskich, Oddziału Górali Żywieckich w Milówce, Oddziału Górali Żywieckich w Wilkowicach oraz Oddziału w Katowicach, a także Władysława Motyki oraz Bogusława Lalika Prezes złożył serdeczne podziękowania za zaangażowanie we współorganizację Roku Górali w Województwie Śląskim, którym został ogłoszony uchwałą Sejmiku Województwa Śląskiego rok 2021. Podziękowania otrzymali również Pani Rektor WSB w Dąbrowie Górniczej i Dyrektor Miasta Ogrodów.