Oddział Związku Podhalan w Jazowsku na miarę Ojca Świętego Jana Pawła II

W 1999 roku w Homilii wygłoszonej podczas Mszy Świętej w Ełku Ojciec Święty Jan Paweł II powiedział : „Starajmy się tak postępować i tak żyć, by nikomu w naszej Ojczyźnie nie brakło dachu nad głową i chleba na stole, by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki.”. W dobie panującego koronawirusa jest to szczególnie ważne by Ci, którzy najbardziej tego potrzebują nie pozostali bez opieki.

Takie też hasło przyświecało Oddziałowi Związku Podhalan w Jazowsku, który od początku ogłoszenia obowiązku noszenie maseczek ochronnych uszył ponad 5 500  maseczek.

Oddział Jazowsko uszyte maseczki przekazał tym, którzy najbardziej tego potrzebowali m.in.: Szpital
w Krynicy- Zdrój, Sądeckie Hospicjum w Nowym Sączu, Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ, Łącki Bank Spółdzielczy, lokalne sklepy, apteki, ośrodki zdrowia, okoliczne Ochotnicze Straże Pożarne, osiedla Romów na terenie powiatu Nowosądeckiego i nie tylko, Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce, który dostarczone maseczki pragnie przekazać dalej, bardziej potrzebującym m.in. Domom Opieki Społecznie, a także wszystkim, którzy zgłosili taką potrzebę do Oddziału.

W związku z tym, iż zapotrzebowanie na maseczki uległo zmniejszeniu Oddział również powoli kończy szycie, jednakże cały czas gospodynie z Jazowska pozostają w gotowości by gdy tylko zajdzie potrzeba usiąść do maszyn i dalej nieść pomoc tak „by nikt nie czuł się samotny, pozostawiony bez opieki”.

Brawo Związek Podhalan Oddział Jazowsko. Pokazali, iż imię Ojca Świętego Jana Pawła II nadane Związkowi Podhalan w Polsce przez abp. Marka Jędraszewskiego to nie tylko przywilej ale przede wszystkim obowiązek.