Obchody 20-lecia Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

20 maja br. Podhalańska Państwowa Uczelnia Zawodowa w Nowym Targu obchodziła jubileusz XX-lecia działalności. Z tej okazji zaplanowano wydarzenia mające uświetnić rok jubileuszowy. Całość uroczystości poprzedziła msza św., sprawowana przez biskupa Damiana Muskusa w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu. Na terenie kampusu odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu, na które zaproszono szereg wyśmienitych gości, bardzo mocno związanych z Uczelnią. Wśród gości zaproszonych na uroczystość nie zabrakło przedstawicieli samorządu na czele z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Tomaszem Urynowiczem, a także organizacji, z którymi Uczelnia współpracuje – m.in. dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu pan Marek Wierzba, prezes Związku Podhalan – pan Julian Kowalczyk i kapelan Związku Podhalan ks. Władysław Zązel oraz komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Nowym Targu – ppłk. Marek Marcinek. Całość uroczystości dopełnił góralski występ zespołu „Młode Podhale”.