Nagranie do Hymnu Związku Podhalan

W dniu wczorajszym Związek Podhalan w Polsce dzięki przychylności  GOLEC UORKIESTRA uczestniczył w nagraniu klipu do Hymnu Związku Podhalan. W nagraniu na Hali Boraczej udział wzięło ponad 300 przedstawicieli Związku Podhalan i 25 pocztów sztandarowych. Serdeczne podziękowania kierujemy dla Łukasza i Pawła Golec oraz Fundacji Braci Golec za możliwość nagrania profesjonalnego klipu do Hymnu Związku Podhalan, ks. dr Czesławowi Noworolnikowi proboszczowi parafii pw św. Jana Chrzciciela
w Łącku dziękujemy za użyczenie figury Matki Boskiej Ludźmierskiej Królowej Podhala. Podziękowania należą się również kapelanom ks. Stanisławowi Kowalikowi i ks. Adamowi Ciapka, wszystkim członkom Związku Podhalan oraz pocztom sztandarowym za tak liczną obecność podczas tego wydarzenia.

Przypomnijmy, iż w 2019 roku w związku z Jubileuszem 100-lecia Związku Podhalan z  inicjatywy Wiceprezesa Piotra Gąsienicy został ogłoszony konkurs na Hymn Górali. Podczas konkursu wyłoniona została najlepsza propozycja tekstu, która została napisana przez Łukasz Golec, a muzykę skomponował zespół #GolecuOrkiestra. Hymn Związku Podhalan po raz pierwszy wykonany został podczas uroczystości opłatkowej Związku Podhalan w dniu 5 stycznia 2020 roku.

Premiera klipu do Hymnu Związku Podhalan odbędzie się 31 lipca br. O czym będziemy informować na naszej stronie internetowej i facebook’u. 🙂