Medal Pamiątkowy Podhala dla Ewy Iwulskiej

W nocy z 14 na 15 sierpnia br. przed Pasterką Maryjną na Ołtarzu Polowym w Bazylice w Ludźmierzu już po raz 24 odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Konkursu Poezji Religijnej.

Nagrody wręczyli Wicestarosta Powiatu Nowotarskiego Władysław Tylka, Burmistrz Miasta Nowego Targu Grzegorz Watycha oraz Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień. Szczególne podziękowania dla Pani Prezes Związku Podhalan Oddziału w Ludźmierzu Ewy Iwulskiej za wkład pracy na przestrzeni 24 lat w organizację jednego z najpiękniejszych konkursów w Polsce dla poetów piszących w gwarze i w języku literackim złożył wicestarosta Władysław Tylka wręczając Medal Pamiątkowy Podhala w imieniu Starosty Powiatu Nowotarskiego. Całą uroczystość prowadziła dr Stanisława Trebunia – Staszel.

Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera łączy poetów z regionu Podhala i nie tylko. To czas i miejsce gdzie nikomu nieznani poeci mogą odkryć swój talent pisarski przed innymi. Organizatorami Konkursu są Oddział Związku Podhalan w Ludźmierzu i Sanktuarium Matki Bożej Ludźmierskiej.

W jury tegorocznej XXIV edycji konkursu znaleźli się:

Wanda Czubernatowa (Raba Wyżna) – przewodnicząca
ks. Jerzy Filek kustosz i proboszcz ludźmierskiego Sanktuarium
Maria Łaś (Czarny Dunajec)
Anna Mlekodaj (Rabka Zdrój)
Maciej Pinkwart (Nowy Targ)
Wanda Szado Kudasikowa (Nowy Targ)

Kategoria literacka:
I nagrody Jury nie przyznało
II nagroda: Jan Biela z Myślenic za wiersz „Cud – próba racjonalizacji”
ex aequo:
III nagroda: Katarzyna Banaszak z Milton (Kanada) za wiersz „Nie umiem Cię kochać”