Mały Królewic – posiady KOZP 21 kwietna – odwołane!

Szanowni Państwo Członkowie i Sympatycy Zwiazku Podhalan Członkowie Rady Naukowej Prezesi Oddziałów Związku Podhalan
Zgodnie z rocznym planem Krakowskiego Oddziału Zwiazku Podhalan w dniu 21 kwietnia br. miały odbyć się comiesięczne posiady. Posiadnicy dr Artur Czesak dr Stanisława Trebunia-Staszel. Temat: „Mały Królewic czyli Mały Książe po góralsku”. Między żywą mową a językiem pisanym.
Zaplanowaną prezentację Małego Królewica w przełożeniu na gwarę podhalańską przez Stanisławę Trebunię-Staszel z uwagi na obecną sytuację epidemiczną jesteśmy zmuszeni odwołać. Ten góralski bestseller ma ukazać się w księgarniach na początku maja br.
O randze tej publikacji niech świadczą słowa Prezesa Związku Podhalan w Polsce Andrzeja Skupnia, który stwierdził, że „…._ będzie to pozycja, po którą będą sięgać nauczyciele, realizując wychowanie regionalne wśród naszej młodzieży, ucząc ja szacunku dla swojego dziedzictwa”._
Nie możemy zrezygnować z prezentacji tej cennej publikacji w naszym krakowskim środowisku. Gdy zaistnieje możliwość przekażemy informację o nowym terminie.

z góralskim pozdrowieniem
Stefan Majerczak