Ruszył projekt o młodych twórcach ludowych, pt. „Kultywowanie i podtrzymywanie rodzimych tradycji przez młodych twórców ludowych”.

Dzięki wsparciu finansowym Partnera projektu, Lasy Państwowe Związek Podhalan rozpoczął realizację projektu o młodych twórcach ludowych. Koordynatorem projektu są najmłodsi członkowie Prezydium Zarządu Głównego i Rady Młodych ZP: Piotr Kuruc i Dorota Trebunia. Pierwsze dwa spotkania, z twórcą instrumentów pasterskich Michałem Sękiem z Białki oraz z metoloplastykiem Bartkiem Łukaszczykiem z Bukowiny Tatrzańskiej, poprowadził Piotr Kuruc. Dokumentację filmową i fotograficzną zapewnili: Jakub Oskwarek i Kamil Kowalczyk z wsparciem prezesa ZP w Polsce Juliana Kowalczyka.

Nagrania poświęcone działalności młodych twórców ludowych będzie można już niebawem obejrzeć na naszej stronie internetowej i profilu na Facebooku.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Partnera:

www.lasy.gov.pl