Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Karpackie Targi Produktu Górskiego

Karpackie Targi Produktu Górskiego

09 Lipca na placu przy Domu Podhalan Im Orkana zawitały namioty wystawiennicze i zaroiło się od twórców ludowych, wytwórców serów owczych i krowich , pszczelarzy , kaletników, hafciarzy i wszystkich tych którzy realizują swoje pasje poprzez wytwarzanie wyrobów tradycyjnych.

Targi odbyły się w ramach projektu ,, Szlak kultury Wołoskiej”, współfinansowanego ze środków Programu współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Organizatorem targów był Związek Podhalan zaś zaproszeni wystawcy zjechali się z terenów górskich Podhala , Żywca, jak i ze Słowacji.

40 stoisk zapełniło się serami , miodami , ciastami ale i opasikami, cuchami czy kierpcami. Lutnik pokazał gęśle i skrzypki a górale od Żywca kwiaty z bibuły czy zabawki zrobione z resztek materiałów, tak jak to dawniej bywało.

Stoiska cieszyły się dużym powodzeniem ,jako że obok w Domu Podhalan jednocześnie obradowali delegaci na 48 Zjazd Podhalan i mogli skorzystać z możliwości zwiedzenia stoisk jak i dokonania zakupów.

Pozytywne opinie o targach dają podstawę do planowania kolejnych tego typu przedsięwzięć na placu przy Domu Podhalan w Ludźmierzu.