Jubileusz Jegomościa ks. Władysława Zązla

W tym roku ksiądz Władysław Zązel obchodzi 80-lecie swoich urodzin, 55-lecie kapłaństwa oraz 41-lecie kapelaństwa w Związku Podhalan. W związku z tym w minioną niedzielę 26.06.2022 w Spytkowicach odbyła się Jubileuszowa Msza w intencji ks. kapelana, która koncelebrowali m.in. kapelani ZP ks. Władysław Zązel, ks. Stanisłąw Kowalik oraz ks. Jan Gacek, a także księża pochodzący z parafii, w których ksiądz prałat pełnił posługę w ciągu swoich lat kapłaństwa. Nie zabrakło oczywiście licznego udziału pocztów sztandarowych Związku Podhalan oraz przedstawicieli poszczególnych Oddziałów Związku Podhalan. Wśród zaproszonych gości obecni byli przedstawiciele Prezydium ZGZP: Prezes Julian Kowalczyk, Wiceprezes Janina Napora, Sekretarz Kazimierz Bielak, przedstawiciele Stowarzyszenia Wesela Wesel – wesel bezalkoholowych oraz przedewszystkim przyjaciół i rodziny ks. Władysława Zązla.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji ks. prałata Władysłąwa Zązla, a następnie zaproszeni goście spotkali się w Kompleksie „Beskid” w Spytkowicach, gdzie złożyli Jubilatowi najserdeczniejsze życzenia.