Górale Polscy – historia strojów regionalnych. Strój Górali Pienińskich

Tym razem ekipa Związku Podhalan realizując projekt dofinansowany z Narodowego Centrum Kultury wybrała się do Górali Pienińskich, a dokładniej do miejscowości Szczawnica, gdzie o stroju pienińskim opowiedzieli Artur Majerczak – dyrektor Centrum Kultury Gminy Czorsztyn, Barbara Węglarz – etnograf, dyrektor Muzeum Pienińskiego im. Józefa Szalaya, Elżbieta Wiercioch – regionalistka, prezeska ZP Oddział w Szczawnicy, Janina Gawlik – regionalistka, autorka poezji gwarowej, Robert Majerczak – wieloletni kierownik i członek zespoły regionalnego „Pieniny”. Zapraszamy na film o stroju Górali Pienińskich wzbogacony akcentami regionalnymi takimi jak archiwalne zdjęcia czy muzyka pienińska oraz do obejrzenia fotorelacji z pracy naszych członków.

A już 8.07.2021r. o godz. 15:00 czwarty odcinek z cyklu „Górale Polscy – historia strojów regionalnych”. Tym razem odwiedzimy Górali Babiogórskich.