Sekretariat w Ludźmierzu

ul. Jana Pawła II 116,
34-471 Ludźmierz

tel. kom. 530 386 403

Środa: 900 - 1800

Poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek 900 - 1500

zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp1
zp3
zp4
zp5

Aktualności Związku Podhalan w Polsce

Jesteś tutaj:
Dni u polskich przyjaciół w ramach festiwalu „Święto Dzieci Gór” – Turcy w Lipnicy Wielkiej

Dni u polskich przyjaciół w ramach festiwalu „Święto Dzieci Gór” – Turcy w Lipnicy Wielkiej

W dniach 22-31 lipca zespół Orawskie Dzieci z Lipnicy Wielkiej przebywał na 25 Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu „Święto Dzieci Gór” w Nowym Sączu. Jednym i chyba najważniejszym z założeń festiwalu jest to, iż każdy zespół otrzymuje do opieki swego zagranicznego przyjaciela.

Naszym przyjacielem był Zespół Hacettepe University Children and Youth Folk Dance Group z Turcji. Jeden dzień festiwalu przypada na wizytę u polskich przyjaciół. Nasz dzień przypadł na czwartek 27.07. Dziękujemy serdecznie rodzicom, którzy zadbali żeby ten dzień był wyjątkowy. Turecki zespół na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Kamil Cyganik – szef biura prasowego festiwali tak pisze o tureckim dniu u polskich przyjaciół:

„W trakcie festiwalu Święto Dzieci Gór każdy zespół polski zaprasza swojego partnera do swojej rodzinnej miejscowości. Uczestnicy zagraniczni poznają środowisko w jakim na co dzień żyją ich nowi polscy przyjaciele – ich domy, rodziny, kolegów.
CZWARTEK
Turcy w Lipnicy Wielkiej
Czyli jak się Orawa z Turcją kamraciła.
Wyjechali z Sącza z opóźnieniem, ale w bardzo dobrych nastrojach, bo Rada Artystyczna nie szczędziła pochwał dla obu zespołów.
Pobyt w Lipnicy Wielkiej otworzył wspólny obiad w szkole, do której na co dzień uczęszczają ORAWSKIE DZIECI, a następnie goście spotkali się z ciepłym przyjęciem przez wójta gminy Lipnica Wielka Bogusława Jerzego Jazowskiego w Domu Ludowym.
Goście z Turcji, przedstawieni uprzednio przez ORAWSKIE DZIECI, dali koncert przed przepełnioną widownią, dla której nie starczyło krzeseł. Część widowiskowa zakończyła się pokazem tańców kamrackich.
Po wymianie upominków – czas wolny przy suto zastawionych stołach. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się stoiska z tureckimi produktami. Pobyt w regionie zakończyła wizyta w skansenie w Zubrzycy Górnej.”

a TUTAJ opisy wszystkich dni u polskich przyjaciół autorstwa Pana Kamila Cyganika

foto: Bronek Kowalczyk