Co słychać w Oddziałach Związku Podhalan odc. 15 – Oddział Ochotnica Dolna

Związek Podhalan Oddział Gorczański w Ochotnicy Dolnej działa już 30 lat tj. od 9 lutego 1992 roku. Pierwszym Prezesem Oddziału był Tadeusz Gal a następnymi Maria Jankowska, Stanisław Mazurek i Jan Lizoń. Obecnie Prezesem jest Leszek Chrobak. Kapelanem Oddziału i zarazem jego współtwórcą był śp. ksiądz kanonik Stanisław Wojcieszak.

Celem działania Oddziału jest pielęgnowanie i rozszerzanie kultury góralskiej poprzez strój i mowę góralską a także przez tradycyjne opłatki, śpiew kolęd, kuligi, święconkę, majówkę, dożynki oraz zaduszki. Delegacje z pocztem sztandarowym często biorą udział w różnych uroczystościach państwowych i kościelnych. Związek Podhalan Oddział Gorczański prężnie współpracuje z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Ochotnicy Dolnej a także uczestniczy w różnych akcjach charytatywnych przede wszystkim na rzecz osób niepełnosprawnych.

Gorczański Oddział Związku Podhalan w Ochotnicy Dolnej liczy około 70 członków