50-lecie Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy

W sobotę 13.01.br. członkowie szczawnickiego Oddziału ZP i zaproszeni goście świętowali złoty jubileusz powojennej działalności Oddziału. Warto jednak pamiętać, że początki ZP w Szczawnicy sięgają 1935 r., kiedy powstało Ognisko ZP z prezesem Franciszkiem Ciszkiem na czele. Jubileusz 50-lecia ubogaciła msza św. podczas której zostali przyjęci nowi członkowie ZP, zaś w czasie uroczystych posiadów były życzenia i gratulacje. ZG ZP reprezentowali prezes J. Kowalczyk i chorąży Robert Chowaniec, którzy w towarzystwie żony prezesa przekazali na ręce szczawnickiej prezeski Agnieszki Ciesielki życzenia, okolicznościowy bukiet kwiatów i Medal ZP, przyznawany przez ZG ZP za szczególne zasługi. Były też życzenia od przedstawicieli Oddziałów ZP, zaś z rąk obecnego na jubileuszu marszałka W. Kozłowskiego zasłużonym działaczom zostały wręczone Złote Odznaki Honorowe Województwa Małopolskiego – Krzyż Małopolski.