44. „Góralski Karnawał” dobiegł końca

Czterodniowe spotkanie z kulturą ludową w Bukowinie Tatrzańskiej dobiegło końca.

Grupy kolędnicze (w sumie 46 grup – z województw małopolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego) przez te dni prezentowały bogaty, piękny dorobek zwyczajów związanych z okresem Bożego Narodzenia przekazywany w ich domach z pokolenia na pokolenie. Wieczory były wspaniałą okazją aby poznać kulturę Pienin, Orawy i Spisza – taniec, śpiew, muzyka, dźwięk zbyrcoków, wyskanie dziewcont roznosiło się po wszystkich zakątkach Domu Ludowego. Najwięcej emocji jednak wzbudzały pokazy par tanecznych i konkurs tańca zbójnickiego. Siła, zwinność, ale przede wszystkim naturalność u tancerzy zapadały w serca publiczności, która nagradzała zbójników gromkimi brawami.

7 lutego nastąpiło oficjalne zakończenie 44. „Góralskiego Karnawału” oraz ogłoszone wyniki trzydniowych zmagań scenicznych.

Swoją obecnością podczas ogłoszenia wyników zaszczycili nas: Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa, Burmisrz Gminy Miasta Kórnik Jerzy Lechnerowski, Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień oraz Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska Stanisław Łukaszczyk.

Źródło: domludowy.pl

Cały tekst oraz zdjęcia w linku poniżej: