25-lecie Pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II na Podhale – uroczystość w Ludźmierzu

7 czerwca o godz. 10.00 w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem bp. Jana Zająca.

Uroczysta Msza Święta stanowiła upamiętnienie pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1997 roku. Wśród obecnych na liturgii byli Prezes Związku Podhalan w Polsce Julian Kowalczyk, Prezes Związku Podhalan w Ameryce Północnej Stanisław Sarna, Wiceprezes ZG ZP w Polsce Anna Trebunia-Wyrostek, Wiceprezes ZG ZP Janina Napora, sekretarz ZG ZP Kazimierz Bielak, zastępca sekretarza ZG ZP Dorota Trebunia, zastępca chorążego ZG ZP Tadeusz Wróbel oraz Oddziały Związku Podhalan w Klikuszowej i Szaflarach wraz z pocztami sztandarowymi. Nie zabrakło również reprezentantów władz samorządowych i oczywiście wiernych.

Kolejnym punktem uroczystości był koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II pt. „ Sercem pisane”, a następnie wspólnie odmówiono różaniec w Maryjnym Ogrodzie Różańcowym.