Miłość do Ojczyzny mierzona jest sercem. X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”

– Słuszność mają ci, którzy wiernie trwają przy dobru, bohaterami są ci, którzy dla Ojczyzny gotowi są oddać własne życie, idąc za głosem sumienia – mówił arcybiskup Marek Jędraszewski w kościele św. Stanisława Biskupa w Starem Bystrem podczas Mszy św. inaugurującej X Rekolekcje Góralskie „Bóg – Honor – Ojczyzna”.

Metropolita krakowski rozpoczął homilię od zwrócenia uwagi na dwa przykazania miłości, które Bóg zostawił człowiekowi po to, aby przestrzegając ich, mógł stać się Bożym podobieństwem i obrazem. Zaznaczył, że po 123 latach niewoli, świętując 100 lat odzyskania niepodległości, Polacy mają możliwość pochylenia się nad znaczeniem słowa „Ojczyzna” i „patriotyzm”. Oba pojęcia związane są z IV przykazaniem Dekalogu i zobowiązują do tego, aby czcić ojca i matkę.

Więcej na: https://diecezja.pl