IX Dzień Górala w Maruszynie

dodał Administrator, 25 Luty, 2019

W remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Maruszynie odbył się IX Dzień Górala. Było mnóstwo zabawnych programów artystycznych i dużo śmiechu.

Publiczność jak co roku nie zawiodła, a sala remizy w Maruszynie była wypełniona po brzegi. Tegoroczny Dzień Górala rozpoczął się od wręczenia nagród laureatom II Gminnego Konkursu Jasełek i Grup Kolędniczych. Nagrody w postaci bonów pieniężnych ufundowanych przez Gminę Szaflary i Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach, wręczał wójt Rafał Szkaradziński, dyrektor GCKPiT Iwona Gal oraz prezes Oddziału Związku Podhalan w Maruszynie Krystyna Rychtarczyk-Szczypta.
Na scenie wystąpił zespół regionalny „Mali Marusynianie” oraz zespół regionalny „Zyngierki”. Z zabawnymi skeczami zaprezentowała się również młodzież ze Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej. Podczas wydarzenia swoją premierę miał nowy skecz kabaretu „Marusynianki” „Wysło sydło z worka” opowiadający o kobiecych słabościach i „cichych dniach” w związkach. Po części artystycznej zebrani goście i mieszkańcy bawili się przy muzyce zespołu „Siuhaje” do białego rana.
Organizatorem wydarzenia była Rada Rodziców oraz Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Maruszynie Górnej.
Na imprezie nzabrakło znamienitych gości wśród nich m.in.: ks. kleryk Wojciech Leśniak, wiceprzewodniczący Rady Gminy Szaflary Janusz Gał, radni Janusz Jurzec, Jacek Wątorek i Rafał Wilkus, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Elżbieta Agata Wójtowicz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury Promocji i Turystyki w Szaflarach Iwona Gal, dyrektorzy szkół podstawowych z Maruszyny Jan Królczyk i Konrad Kuźmiński, prezes Oddziału Związku Podhalan w Maruszynie Krystyna Rychtarczyk-Szczypta oraz trenerzy piłki nożnej z klubu KS SPS Maruszyna Bartosz Pozorski i Krzysztof Stefaniak.

Opr. i fot.: GCKPiT w Szaflarach

Więcej na: https://podhale24.pl/