Słowa ks. prof. Józefa Tischnera nigdy się nie przeterminują

Ks. prof. Józef Tischner to pierwszy kapelan Związku Podhalan. Dla wielu ten duchowny i filozof to symbol ludzkiej twarzy kościoła. Wielokrotnie pytany o swoje pochodzenie i korzenie mówił gorąco o Łopusznej, o góralach ale podkreślał jednocześnie: urodziłem się w Starym Sączu. O sile przesłania księdza profesora rozmawiamy z dr. Stanisławą Trebunią Staszel.

II Targowisko regionalne

Związek Podhalan oddział Łopuszna organizuje II Targowisko strojów regionalnych, rękodzieła i wszystkiego co związane z góralszczyzną. Masz góralskie ubrania, w których już nie chodzisz, wykonujesz góralskie rękodzieło i chcesz się nim pochwalić lub posiadasz coś związanego z kulturą regionalną co może przydać się komuś innemu? Odśwież swoją skrzynie, szafe i szufladę.