Związek Podhalan w Polsce po 100 latach swojego istnienia zmienia nazwę

W trakcie XI Rekolekcji Góralskich w Łącku organizowanych przez górali białych, podczas Mszy Świętej inaugurującej wydarzenie arcybiskup Marek Jędraszewski ogłosił radosną dla górali nowinę. Przystał na wniosek jaki w tym roku został złożony przez Podhalan. Teraz Związek formalnie będzie nosić nazwę Związek Podhalan w Polsce im. Jana Pawła II.

Wspominki w Kościelisku

Wieczór Kubińcowy w Kościelisku Pierwszym prezesem Zwiazku Podhalan w powojennej rzeczywistosci był Stanisław Nędza-Kubiniec. Wznowienie działalności w ludowej Polsce wydawało sie niemożliwym dla organizacji, która zawsze starała sie być niezależna, samodzielna, która stawiała na podstawowe wartości: religia, patriotyzm, Ojcowizna i rodzina.

Uczczenie pamięci ks. Franciszka Juchasa

W ubiegłą niedzielę minęły dwa lata od śmierci Poroniańskiego proboszcza ks. Franciszka Juchasa. Związek Podhalan w Polsce uczcił pamięć zmarłego kapelana Oddziału Poronin składając kwiaty na grobie oraz uczestnicząc w Mszy Świętej w intencji ks. Franciszka Juchasa. Po Mszy Świętej odbyła się promocja książki „Poroniański Baca” poświęconej zmarłemu, do której nabycia serdecznie zachęcamy.

XVII Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

W najbliższą niedzielę 17 listopada o godz. 18.30 odbędzie się KONCERT GALOWY LAUREATÓW XVII MAŁOPOLSKIEGO PRZEGLĄDU PIEŚNI PATRIOTYCZNEj (wstęp wolny). Koncert poprzedzi Msza św. za Ojczyznę o godz.17.00. Na 100-lecie Związku Podhalan przewidziane akcenty z tym związane- m.in. wręczenie nagród Związku Podhalan w Polsce i Krakowskiego Oddziału.