IX Walne Zgromadzenie Oddział Górali Żywieckich ZP z siedzibą w Milówce

Kolejny Oddział ZP dokonał 13.05.23r. wyboru swoich władz. Po 2 kadencjach kierowania Oddziałem Górali Żywieckich z siedzibą w Milówce przez Tadeusza Fiedora walne zgromadzenie wybrało nowego Prezesa Oddziału- Krzysztofa Mędralę. Ponad 80 obecnych członków Oddziału wybrało też 14 osobowy zarząd, Komisję Rewizyjną i Sąd Koleżeński. Obrady poprzedziła msza święta koncelebrowana przez 3 księży: ks. proboszcza […]

Konsultacje dedykowane grupie Górali Sądeckich Białych oraz Czarnych

Dnia 9.05.23 r. w Łącku odbyły się konsultacje społeczne dotyczące wpisu Kultury Góralskiej na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa. W spotkaniu wzięli udział m.in.  Prezes ZP Julian Kowalczyk, Prezes Oddziału ZP w Łącku Bożena Wawrzyniak, prezes Oddziału ZP w Młyńczyskach Klaudia Janik-Wojtanowska  oraz członkowie miejscowych Oddziałów Związku Podhalan.

Konsultacje społeczne dla Górali Pienińskich

Dnia 8.05.23r.  w Krościenku nad Dunajcem odbyły się konsultacje społeczne poświęcone wpisowi Kultury Góralskiej na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa. Wśród obecnych na spotkaniu, współprowadzonym przez prezesa ZP Juliana Kowalczyka, byli Członek Prezydium ZG ZP Tomasz Hamerski i Prezes Pienińskiego Oddziału Związku Podhalan w Szczawnicy Agnieszka Ciesielka.

Konsultacje społeczne dla Górali Gorczańskich

Dnia 7 maja 23r. w Ochotnicy Dolnej odbyły się konsultacje społeczne poświęcone wpisowi Kultury Góralskiej na Krajową Listę Niematerialnego Dziedzictwa. W spotkaniu wzięli udział okoliczni mieszkańcy, prezes Gorczańskiego Oddziału Związku Podhalan w Ochotnicy Górnej Piotr Król z członami zespołu „Ochotni”, a prezes ZP Julian Kowalczyk był jednym z prowadzących konsultacje.