Związek Podhalan w Polsce podpisał porozumienie z Wyższą Szkołą Biznesu – National-Louis University

4 maja br. miało miejsce podpisanie porozumienia pomiędzy Związkiem Podhalan a Wyższą Szkołą Biznesu – National – Louis University. Dzięki porozumieniu Związek Podhalan w Polsce im. Świętego Jana Pawła II stał się Instytucją Patronacką Wyższa Szkoła Biznesu – National-Louis University i będzie mógł czynnie uczestniczyć w kształceniu studentów na specjalności Master of Business Administration – […]

Obchody 232. rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W minioną środę Prezes ZP Julian Kowalczyk wziął udział w obchodach 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które odbyły się w Nowym Targu. W uroczystości uczestniczyli także m.in. członkowie nowotarskiego Oddziału ZP na czele z Prezesem Wojciechem Groniem., którzy wzięli udział w marszu ulicami miasta i złożyli kwiaty pod tablicą upamiętniającą.

Konsultacje społeczne oraz warsztaty poświęcone wpisaniu kultury góralskiej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego dedykowane grupie Górali Zagórzańskich

Dnia 4 maja w Urzędzie Gminy Mszana Dolna odbyło się kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych oraz warsztatów poświęconych wpisaniu kultury góralskiej na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego, które tego dnia skupione były wokół Górali Zagórzańskich.  Spotkanie poprowadzili dr Dorota Majerczyk i Prezes ZP Julian Kowalczyk, a wśród gości byli m.in. Wiceprezes ZG ZP Janina Napora.

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Oddziału Związku Podhalan w Suchem

Dnia 30 kwietnia br. w siedzibie ZP/O Suche odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które poprowadził prezes Oddziału Stanisław Staszel. Prezydium ZG ZP reprezentowali prezes ZP Julian Kowalczyk, chorąży ZG ZP Robert Chowaniec i b. prezes ZP Andrzej Skupień, obecny był także prezes ZP/O Poronin Bronisław Chowaniec-Lejczyk.

Otwarcie nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach

Dnia 27 kwietnia br. miało miejsce otwarcie nowej siedziby Gminnego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach. W ramach wydarzenia wyświetlono prezentację poświęconą dotychczasowej działalności GCKPIT w Szaflarach, odbyły się także występy taneczno-muzyczne. Stronę Związku Podhalan reprezentował Prezes ZP Julian Kowalczyk.