Górale mają swój Hymn

W dniu 30 grudnia 2019r. miała miejsce historyczna chwila. W Hotelu Sabała została podpisana umowa pomiędzy Związkiem Podhalan w Polsce a Łukaszem Golcem w sprawie przeniesienia autorskich praw majątkowych do HYMNU GÓRALI. W wydarzeniu udział brali bracia Golec Paweł i Łukasz, Andrzej Gut- Mostowy oraz reprezentacja Związku Podhalan w Polsce: Prezes Andrzej Skupień, Wiceprezes Piotr […]

Związek Podhalan w Polsce zakończył rok Jubileuszowy

29 grudnia 2019r. w Ochotnicy Dolnej oficjalnie zostały zakończone obchody roku jubileuszowego 100-lecia powstania Związku Podhalan. Przed uroczystością w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.

Opłatek Zarządu Głównego Związku Podhala w Polsce

Serdecznie zapraszamy na uroczystość Opłatka Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce, która odbedzie się w dniu 5 stycznia 2020 r. w Ludźmierzu. Podczas uroczystości po raz pierwszy zostanie wykonany HYMN GÓRALI. Zostanie również podpisany list intencyjny pomiędzy Małopolskim centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, a Związkiem Podhalan w Polsce.