Smutna wiadomość z za oceanu.

Dzisiaj otrzymaliśmy smutną wiadomość, że nagle pożegnał się z tym światem Śp. Stanisław Studencki – mąż Heleny Studenckiej Sekretarz Generalnej ZPGZ ZPPA, Redaktorki Radia Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Prezes Związku Podhalan w Polsce Andrzej Skupień wraz z wszystkimi członkami Zarządu Głównego oraz całego Związku Podhalan w Polsce pragnie złożyć najszczersze wyrazy głębokiego współczucia dla […]

XVII Małopolski Przegląd Pieśni Patriotycznej

W dniach 16 i 17 listopada 2019 r. Akcja Katolicka Archidiecezji Krakowskiej organizuje XVII edycję Małopolskiego Przeglądu Pieśni Patriotycznej Do grona Współorganizatorów należą: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej, Małopolski Kurator Oświaty, MDK im. Janusza Korczaka oraz Parafia MB Częstochowskie – gospodarz miejsca.

Wielki Jan Paweł II na Podhalu !

„Górale na Was zawsze można liczyć!” Czy na pewno?, Czy zdajemy egzamin w trudnych „nowoczesnych czasach”?. Raczej tak. Staramy się. Wyróżniamy się pozytywnie na tle innych regionów. Walczymy ze swoimi przywarami. Ale czy jesteśmy godni aby nasze Stowarzyszenie otrzymało imię Świętego Jana Pawła II?. Czas pokaże.