V Zjazd Karpacki w Krakowie

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w V Zjeździe Karpackim, który odbędzie sę w dniach 23-25 sierpnia br. w Krakowie. Jest to jedna z głównym uroczystości obchodzonego w tym roku 100-lecia Związku Podhalan w Polsce. W tym roku Zjazd Karpacki będzie odbywał się przy wsparciu Miasta Krakowa

Zbór Wołoski tym razem w Dzianiszu!

Dzianisz obchodzi jubileusz 400 lecia. Rozpalenie watry przez baców zapowie V ZJAZD KARPACKI który odbywa się w Krakowie w dniach 23-25.08.2019.

Zapraszamy na Dzień Górali Polskich

Związek Podhalan w Polsce serdecznie zaprasza na Dzień Górali Polskich, który w tym roku odbywa się w ramach 100-lecia Związku Podhalan w Polsce

Górale z całego świata rozpoczęli swoje święto w Zakopanem

Niedziela 18 sierpnia to dzień oficjalnej inauguracji 51. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, podczas którego prezentują się wszystkie zespoły uczestniczące w wydarzeniu. Już z samego rana swoim śpiewem i uczestnictwem w liturgii górale z całego świata ubogacili Mszę Św. w kościele św. Krzyża, by potem barwnym korowodem ruszyć ulicami miasta.

Juzyna na Holi w Sidzinie

Na terenie Gminy Bystra-Sidzina obchody roku jubileuszowego zaakcentowano również podczas corocznej „Juzyny na Holi”. 11 sierpnia już po raz dwudziesty odbyło się spotkanie Górali Babiogórskich, Orawskich i Podhalańskich, na które zaprosił Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce, Oddział Związku Podhalan w Sidzinie wraz z Oddziałami w Bystrej Podhalańskiej i Makowie Podhalańskim oraz Gmina Bystra-Sidzina.

Msza Święta Ludzi Gór

Na Polanie Rusnakowej nieopodal Kaplicy Papieskiej w pobliżu Turbacza w Gorcach w niedzielę 11 sierpnia miała Msza Ludzi Gór. Przybyło na nią kilka tysięcy górali i turystów, byli i tacy, którzy wyjechali konno. Spotkania zainicjował w latach 80. XX wieku ks. prof. Józef Tischner.