Doroczna Msza Święta na Turbaczu

Zarząd Główny Związku Podhalan w Polsce wraz z Oddziałem Nowy Targ serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w dorocznej mszy w Kaplicy Królowej Gorców na Rusinowej Polanie, która odbędzie się 11 sierpnia br.

Święto Kultury Pasterskiej

Serdecznie zapraszamy na Święto Kultury Pasterskiej, które odbędzie się już w ten weekend 10-11 sierpnia w Ochotnicy Górnej.

Górale ruszyli rowerami wzdłuż Polski

Grupa 65 rowerzystów bierze udział w XI Góralskiej Pielgrzymce Rowerowej na Hel. Pątnicy wyruszyli 3 sierpnia z sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, do celu dotrą 15 sierpnia. W Ludźmierzu pielgrzymów żegnał kustosz ks. Jerzy Filek, który życzył bezpiecznego podróżowania do celu.

Górale w Senacie Rzeczypospolitej Polskiej

31 lipca br. delegacja Związku Podhalan w Polsce wraz z przedstawicielami Związku Podhalan w Kanadzie uczestniczyła w 83. posiedzeniu senatu rzeczypospolitej Polskiej. Na posiedzeniu została jednogłośnie podjęta uchwała w 100. rocznicę utworzenia Związku Podhalan, którą przygotował i przedstawił Senator Jan Hamerski – Prezes Związku Podhalan w Polsce w latach 2002-2008.