Pożegnanie Józefa Krzeptowskiego Jasinka

Kilka dni temu odszedł za Niebieską Grań praprawnuk słynnego Sabały – Józef Krzeptowski-Jasinek (miał (85 lat). Pogrzeb odbył się 3 grudnia br. w Kościelisku. W ostatnim pożegnaniu Zmarłego nie zabrakło przedstawicieli Związku Podhalan. Był poczet sztandarowy Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce i Oddziału w Dzianiszu. W imieniu ZG Związku mowę pożegnalna wygłosił Andrzej Gąsienica-Makowski.

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Józefa Krzeptowskiego Jasinka

Z żalem zawiadamiamy o śmierci Józefa Krzeptowskiego Jasinka, praprawnuka Jana Krzeptowskiego „Sabały”. Inżyniera i badacza dziejów Podhala. Współautora genealogii rodów góralskich. Laureata wielu nagród, ostatnio uhonorowanego Złotym Krzyżem Zasługi. Pogrzeb ś.p. Józefa Krzeptowskiego-Jasinka odbędzie się w Kościelisku w sobotę 3 grudnia. Wyprowadzenie zmarłego z domu na Nędzówce nastąpi o godz 12.00. Pokój Jego Duszy !