Związek Podhalan w Polsce zakończył rok Jubileuszowy

29 grudnia 2019r. w Ochotnicy Dolnej oficjalnie zostały zakończone obchody roku jubileuszowego 100-lecia powstania Związku Podhalan.
Przed uroczystością w Wiejskim Ośrodku Kultury w Ochotnicy Dolnej o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce.

Na którym oprócz spraw bieżących nastąpiło podsumowanie obchodów 100 – lecia Związku Podhalan, zatwierdzono porozumienia o współpracy z Małopolskim centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, podjęto również uchwałę dotyczącą powstania Oddziału Związku Podhalan w Gdańsku, najdalej w Polsce położonego Oddziału Związku Podhalan w Polsce. Same obchody rozpoczęły się o godz. 11:30 uroczystą Mszą Św. w kościele w Ochotnicy Dolnej.
Następnie wszyscy zaproszeni goście i poczty sztandarowe spotkały się w restauracji Och, gdzie nastąpiło przywitanie gości, wręczenie medalu Zasłużony Dla Kultury Gloria Artis dla zespołu Trebunie Tutki.
Około godz. 14 nastąpiło podsumowanie obchodów i wręczenie podziękowań wszystkim obecnym na uroczystości zaangażowanym w organizacje obchodów 100-lecia Związku Podhalan w Polsce. Po prezentacji fragmentu filmu „Jubileusz 100 lecia Związku Podhalan w Polsce 1919-2019”, obecni połamali się opłatkiem.

fotografia: „Fot-Film Spisz Podhale”