Zbiórka Oddziału Poronin na wsparcie walki z koronawirusem !

„Bracio Podholaniy – Górole w dobie walki naszego kraju z pandemią koronawirusa mam propozycje coby nasz Związek Podhalan włączył się w pomoc dlo śpytoli i zrobiył zbiórkę środków, na zakup środków dezynfekujących i ochrony osobistej (maski, rękawice, przyłbice itp.) niek to będziy np. Szpital uniwersytecki w Krakowie lub jesce inksy. Myślem, że kozdy oddział siy włący do tej akcji zachęcając swoik członków i darczyńców. Piście co o tym myślicie. Zróbmy to razem, bo w Jedności siyła – tak nom dopomóż Bóg.”- napisał Robert Chowaniec, wiceprezes Poroniańskiego Oddziału Związku Podhalan na fanpage’u naszej organizacji.

Górale nie pozostali obojętni na wezwanie kol. Roberta Chowańca. Mając na względzie potrzeby jakie ten trudny dla wszystkich czas niesie Oddział Poronin zorganizował zbiórkę funduszy, które finalnie przeznaczone zostaną na zakup środków ochrony osobistej jak maski, przyłbice, rękawiczki oraz płynów dezynfekujących dla szpitali.

Datki wpłacać można na konto w Podhalańskim Banku Spółdzielczym w Zakopanem Związek Podhalan Oddział Poronin  Nr konta 46 8821 0009 0000 0004 7799 0001 z dopiskiem – Pomoc dla szpitali.