Uroczyste posiedzenie Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce

dodał Administrator, 27 Luty, 2019

Serdecznie zapraszam na uroczyste posiedzenie Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce w dniu 3 marca (niedziela) 2019 r. o godz. 13:00 w siedzibie Związku Podhalan Oddział w Zakopanem ul. Kościuszki 4.

Porządek obrad:
1. Rozpoczęcie posiedzenia Zarządu Głównego Związku Podhalan i przywitanie przybyłych przez Prezesa ZP Andrzeja Skupnia oraz Prezesa ZP O/Zakopane Marcina Zubka.
2. Wygłoszenie referatów:
• „Rola księży i Kościoła dla góralskiego ruchu regionalnego”- Kapelan Związku Podhalan w Polsce ks. Władysław Zązel.
• „Początki Podhalańskiego ruchu regionalnego – powstanie Związku Górali”- Maciej Motor-Grelok i Władysław Motyka.
• Promocja Książki Władysława Motyki, Mirosława Miodońskiego i Marka Ciska pt.: „Wiara i wierność. Wkład Żywiecczyzny w Czyn Niepodległościowy 1914-1918”.
3. Wystąpienia zaproszonych gości.
4. Przedstawienie oficjalnego kalendarza 100-lecia powstania Związku Podhalan – Wiceprezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce Piotr Gąsienica.
5. Podjęcie Uchwały o nadanie sztandaru dla Oddziału w Stasikówce.
6. Podjęcie Uchwały o nadanie sztandaru dla Oddziału w Lubomierzu.
7. Potwierdzenie przyjęcia Uchwały Prezydium o wyrażeniu zgody na uzyskanie osobowości prawnej przez ZP O/Lubomierz.
8. Podjęcie Uchwały o zmianie nazwy Związku Podhalan Oddział w Poznaniu na : Związek Podhalan Oddział Wielkopolska z siedzibą w Rogoźnie Wielkopolskim.
9. Sprawy bieżące.
10. Zakończenie posiedzenia.