„Święto pasterskie na Orawie” – relacja z warsztatów edukacyjnych ZP

„Święto pasterskie na Orawie” Kultura pasterska i dziedzictwo przyrodnicze – warsztaty edukacyjne.
1 lipca 2018 r. w Lipnicy Wielkiej na Przywarówce przebiegał pod znakiem „Święta pasterskiego na Orawie”. W programie tegorocznego 44 święta znalazły się też, zorganizowane przez Związek Podhalan, warsztaty edukacyjne z dziedziny kultury pasterskiej i dziedzictwa przyrodniczego.

Po powitaniu uczestników i wprowadzeniu w temat Święta pasterskiego przez Bogusława Jerzego Jazowskiego- Wójta Gminy Lipnica Wielka na scenie zaprezentowały się orawskie zespoły regionalne. Temat pasterstwa na polskiej Orawie kontynuował Mariusz Wnenk, który poprowadził konkursy: wspinanie na Moja, ręczne piłowanie i rąbanie drewna, koszenie łąki, strzelanie z bica.
Dla uczestników spotkania były dostępne stoiska z produktami regionalnymi i rękodziełem ludowym. Można było też zobaczyć kosor z owcami.

Anna Kowalczyk

Autorem zdjęć jest Gminne Centrum Kultury Lipnica Wielka