Poświęcenie sztandaru Związku Podhalan Oddział w Maruszynie

„Sztandar do symbol świętości. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą wojskową”.

Tymi słowami 2 września został poświęcony Sztandar Oddziału Związku Podhalan w Maruszynie. Oddział założony został w marcu 2017 roku. Po roku działalności ma swój sztandar, na który widnieje wizerunek Matki Bożej Śnieżnej, patronki parafii w Maruszynie.

Honorowym Członkiem Związku Podhalan był Ojciec Święty Jan Paweł II, największy z rodu Polaków przypominał, że „Górale, to jedyne w swoim rodzaju społeczeństwo, które nosi w sobie znamiona wielkiej polskiej tradycji, tak wielkiej, że trzeba, ażeby żaden obyczaj, żaden styl i moda współczesności tej wielkiej podhalańskiej tradycji nie zniszczyły i nie wyparły”. Dlatego równocześnie z poświęceniem sztandar, ślubowanie złożyli nowi członkowie Oddziału.

Więcej informacji i zdjęć na https://gckpit.szaflary.pl