Orszak Trzech Króli w Łopusznej po raz 3.

dodał Administrator, 9 Styczeń, 2019

To już tradycja, że 6 stycznia czyli w Święto Objawienia Pańskiego potocznie zwanego świętem Trzech Króli po uroczystej Mszy Św. ulicami Łopusznej przemaszerował Orszak Mędrców ze Wschodu, który zakończył się przy remizie strażackiej.

W orszaku oprócz Trzech Króli, w których wcielili się Michał Buła, Paweł Kołat i Łukasz Klamerus wzięła udział także Święta Rodzina, którą saniami wiózł Marian Kuchta Dorka. Święta Rodziną była w tym roku rodzina Beaty i Rafała Dzigów wraz z synami: Maksymilianem, Aleksandrem i Tymoteuszem. Jak co roku podczas orszaku nie mogło zabraknąć banderii konnej ze Stadniny Koni Stanisława Buły z Łopusznej.
O muzyczną, góralską oprawę Mszy Św. oraz przemarszu zadbała kapela i grupa śpiewacza Zespołu Regionalnego „Góralsko Brać” oraz „Młodzi Łopuśnianie”.
Pomysłodawcą i inicjatorem Orszaku Trzech Króli w Łopusznej był obecny proboszcz parafii pw. Przenajświętszej Trójcy w Łopuszna ks. Kazimierz Foltyn.

fot. Jan Malinowski