Nowy oddział Związku Podhalan w Kanadzie

dodał Administrator, 16 Grudzień, 2018

9 grudnia przy Związku Podhalan w Kanadzie powołano do życia Oddział Mississauga.

Górale wybrali też władze swojego oddziału.
W skład zarządu weszli:
Prezes Jan Plewa
Wiceprezes Krzysztof Pawlikowski
Wiceprezes Aneta Mrugała
Sekretarz Zosia Bylina
Zastępca Sekretarza Dorota Myrda
Skarbnik Renata Baran

Nowo wybrany prezes podziękował zebranym za zaufanie i prosił wszystkich o pomoc i współpracę przy organizacji imprez.
Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska przedstawiła w skrócie planowane imprezy na rok 2019:

Góralski Opłatek – w styczniu
Pokaz filmu „Ostatni Górale“ – w marcu
25-lecie Oddziału Edmonton – w maju
Góralskie Lato – w czerwcu
100 lecie Związku Podhalan w Polsce – w sierpniu

Zespół Harnasie w Kanadzie zaprosił wszystkich członków nowego koła do zapisywania dzieci do zespołu. Próby odbywać się będą w Kościele Św. Teresy w Etobicoke.

W związku z utworzeniem związkowej strony internetowej, na której chcemy jak najszerzej pokazać naszą dotychczasową i bieżącą działalność, poproszono uczestników zebrania o przysyłanie zdjęć i materiałów z życia Podhalan w Kanadzie do Anny Bartula.

Zapraszamy wszystkich górali na terenie Mississauga, Toronto i okolicznych miejscowości do zapisów do naszego Oddziału.

Źródło: http://www.tygodnikpodhalanski.pl