preloder
Związek Podhalan

Kanada celebruje 100 lecie Związku Podhalan w Polsce

dodał Administrator, 5 lipca, 2019

W dniu 28 czerwca 2019 roku  Związek Podhalan w Kanadzie uroczyście obchodził  jubileusz 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce, odbył się w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto. 

Chociaż w przeszłości górale uczestniczyli w niezliczonych wydarzeniach konsulatowych, był to pierwszy raz gdzie Związek Podhalan w Kanadzie został zaproszony jako organizator spotkania.

Wieczór prowadził Konsul Generalny RP w Toronto pan Krzysztof Grzelczyk oraz Pani prezes Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska. W uroczystości wzięło udział 150 gości, w tym goście specjalni pan Janusz Tomczak Prezes KPK, oraz Vice Kapelan Związku Podhalan w Kanadzie Ks. Jan Burczyk jak również byli prezesi Zarządu Związku Podhalan, przedstawiciele Oddziałów, przedstawiciele wielu polskich organizacji oraz zwolennicy naszej góralskiej kultury i tradycji.  

Piękna niespodzianka było wideo od Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce prosto z Żywca na czele z Vice Prezesem Zarządu Piotrem Gąsienica.

W czasie spotkania zaśpiewano sto lat i złożono życzenia Pani Vice- Konsul Natalii Iwaszko z okazji urodzin. Na gości czekała tradycyjna góralska kuchnia oraz pyszne desery. Zespoły Harnasie pięknie tańczyli i śpiewali.

W imieniu całego Zarządu dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu Krzysztofowi Grzelczykowi za zaproszenie, wszystkim gościom oraz wolontariuszom za przybycie i pomoc w organizacji.

Serdecznie podziękowania również dla:

  • vice prezesa –  Jana Plewy z zona za przygotowanie góralskiej kuchni
  • Zespół Harnasie w Kanadzie piękna oprawę artystyczną
  • Pani Teresa i Magdalena Szarek

Dziękujemy naszym niezawodnym sponsorom

  • Luksusowa – Tyskie,  Pani Ilona Girzewska

Photos: Andrzej Bartula, Związek Podhalan w Kanadzie

 

 

 

Źródło: zwiazekpodhalankanada.com


Współpracujemy z:

PIYKNIE PYTOMY
przekaż 1% swojego podatku na rzecz stowarzyszenia:  ZWIĄZEK PODHALAN W POLSCE
al. Tysiąclecia 35 pokój nr. 13, 34-400 Nowy Targ Tel. 18 264 95 23 NR KRS: 0000050394

Konto nr: 18 8812 0005 0000 0000 0404 0001

Szybko i sprawnie.
Zachęcamy do samodzielnego rozliczenia z Urzędem Skarbowym
https://www.pitax.pl/rozliczenie-pit-online-0000050394/?cel=Zarząd+Główny