Kanada celebruje 100 lecie Związku Podhalan w Polsce

W dniu 28 czerwca 2019 roku  Związek Podhalan w Kanadzie uroczyście obchodził  jubileusz 100-lecia powstania Związku Podhalan w Polsce, odbył się w Konsulacie Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto.

Chociaż w przeszłości górale uczestniczyli w niezliczonych wydarzeniach konsulatowych, był to pierwszy raz gdzie Związek Podhalan w Kanadzie został zaproszony jako organizator spotkania.

Wieczór prowadził Konsul Generalny RP w Toronto pan Krzysztof Grzelczyk oraz Pani prezes Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska. W uroczystości wzięło udział 150 gości, w tym goście specjalni pan Janusz Tomczak Prezes KPK, oraz Vice Kapelan Związku Podhalan w Kanadzie Ks. Jan Burczyk jak również byli prezesi Zarządu Związku Podhalan, przedstawiciele Oddziałów, przedstawiciele wielu polskich organizacji oraz zwolennicy naszej góralskiej kultury i tradycji.

Piękna niespodzianka było wideo od Zarządu Głównego Związku Podhalan w Polsce prosto z Żywca na czele z Vice Prezesem Zarządu Piotrem Gąsienica.

W czasie spotkania zaśpiewano sto lat i złożono życzenia Pani Vice- Konsul Natalii Iwaszko z okazji urodzin. Na gości czekała tradycyjna góralska kuchnia oraz pyszne desery. Zespoły Harnasie pięknie tańczyli i śpiewali.

W imieniu całego Zarządu dziękujemy Panu Konsulowi Generalnemu Krzysztofowi Grzelczykowi za zaproszenie, wszystkim gościom oraz wolontariuszom za przybycie i pomoc w organizacji.

Serdecznie podziękowania również dla:

• vice prezesa –  Jana Plewy z zona za przygotowanie góralskiej kuchni
  • Zespół Harnasie w Kanadzie piękna oprawę artystyczną