Jazowsko: Związek Podhalan ma swój sztandar

W Jazowsku odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru Oddziału Związku Podhalan. Chociaż oddział ZP ma dopiero dwa lata, to bardzo prężnie się rozwija. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po której wszyscy zaproszeni goście spotkali się w remizie OSP.

Starosta Marek Pławiak przyznał Związkowi Podhalan w Jazowsku nagrodę w wysokości dwóch tysięcy złotych w uznaniu szczególnych zasług na rzecz upowszechniania kultury ludowej regionu.

– Cieszę się, że kultywujecie Państwo piękną tradycję – mówi starosta nowosądecki Marek Pławiak. – Zawsze wspieram takie inicjatywy. To dzięki ludziom takim jak wy, pamiętana jest historia tej ziemi. Jesteście chyba jedyną organizacją, która w tak krótkim czasie postarała się o swój sztandar. To świadczy o waszym wielkim zaangażowaniu. Życzę wszystkim członkom oddziału Związku Podhalan w Jazowsku nieustającego zapału do społecznej pracy i dbania o naszą wspólną Małą Ojczyznę.
Więcej na : https://www.starosadeckie.info

Fot. Maria Olszowska/StarostwoNS