IV Zjazd Karpacki Dzień III.

IV Zjazd Karpacki: pożegnanie przy Ołtarzu Papieskim
W niedzielę (30 września) zakończył się IV Zjazd Karpacki, zorganizowany przez Zarząd Główny Związku Podhalan, Województwo Małopolskie i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Przez trzy dni na Sądecczyźnie przebywało ok. 200 górali z Czech, Rumunii, Słowacji, Węgier, Ukrainy i Polski. Ostatnie godziny upłynęły gościom w Starym Sączu w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania im. Jana Pawła II.
Nim uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów, wzięli udział w mszy celebrowanejprzy Ołtarzu Papieskim w Starym Sączu, w oprawie regionalnej. Wokół zgromadziło się wiele pocztów sztandarowych oddziałów Związku Podhalan. Uczestnicy zjazdu modlili się w swoich językach o pomyślność dla świata, dla swoich krajów, regionów i rodzin. Podczas liturgii grał i śpiewał góralski zespół.

Więcej na: http://www.mcksokol.pl