preloder
Związek Podhalan

Górale z wizytą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego

dodał Administrator, 12 Marzec, 2019

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński spotkał się z przedstawicielami Związku Podhalan w Polsce, w związku z rokiem jubileuszowym stulecia związku Podhalan.

Senator Jan Hamerski, Honorowy członek Związku Podhalan, Andrzej Skupień Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan oraz Piotr Gąsienica wiceprezes ZG ZP przedstawili kalendarz obchodów, jednocześnie zapraszając Pana Ministra na wydarzenia jakie nastąpią w ciągu bieżącego roku.

– Dla mnie Góralszczyzna to przede wszystkim pamięć – mówi minister.- wychowałem się w wielkim szacunku dla gór i górali, od dziecka jeździłem w góry. To również szacunek dla waszej kultury, to wspaniałe jak to pielęgnujecie.

Czytam regularnie prasę góralską i szanuję to co robicie w zakresie badania własnej historii, nawet o tych trudnych kartach. Góralszczyzna jest bardzo ważna w moim życiu, to moja młodość, to sentyment. Wielki szacunek dla waszych społeczników, którzy bezinteresownie pracują w Związku Podhalan dla zachowania swoich tradycji i zwyczajów.
Na przyszłość w wasze stulecie życzę wam trzymania się zdrowego rozsądku, być rozsądnymi ale korzystając z nowinek współczesnego świata zachować swoją tożsamość w tym świecie i nie dać się zalewowi bylejakości.– zakończył minister.

Wizyta zaowocowała ustaleniami co do dalszej współpracy w ramach obchodów stulecia Związku Podhalan jak i w następnych latach.
PG


Współpracujemy z:

PIYKNIE PYTOMY
przekaż 1% swojego podatku na rzecz stowarzyszenia:  ZWIĄZEK PODHALAN W POLSCE
al. Tysiąclecia 35 pokój nr. 13, 34-400 Nowy Targ Tel. 18 264 95 23 NR KRS: 0000050394

Konto nr: 18 8812 0005 0000 0000 0404 0001